Jdi na obsah Jdi na menu
 

Labutí jezero

Balet P. I. Čajkovského o čtyřech jednáních měl premiéru 20. února 1877 ve Velkém divadle v Moskvě. Libreto vytvořil V. R. Begičev a V. F. Gelcer. Choreografem byl Václav Reisinger, později Marius Petipa.

 

1. jednání: Na zahradě před zámkem

Princ Siegfrield slaví plnoletost. Od své matky dostává samostříl a večer se vydává na lov labutí.

2. jednání: Na břehu jezera

Princ se setkává s Odettou, princeznou zakletou do podoby labutě. Princ se do ní zamiluje a přísahá jí věrnost a lásku. Pozve ji do zámku na ples. Odetta ho však varuje, že pokud ji zradí, už nebude žádná naděje na její vysvobození.

3. jednání: Na zámku v den plesu

Princ čeká na Odettu. Na ples přijíždí v přestrojení zlý čaroděj Rudovous s dcerou Odilií, ta je Odettě tak podobná, že ji princ považuje za dívku, se kterou se potkal u jezera. Požádá Odilii o ruku. Venku se přežene bouře a princ zahlédne smutnou Odettu za oknem. Rudovous s Odýlií opouští zámek a princ pospíchá k jezeru.

4. jednání: Na břehu jezera

Odetta se vrací mezi ostatní labutě. Znovu se setkává s princem, kterému odpouští. Rudovous se nevzdává a útočí na ně. Odetta v zoufalství naposledy obejme prince a poté se spolu vrhají ze skály. Jejich láska vítězí nad Rudovousovou mocí a Odettiným přítelkyním se vrací lidská podoba.

 

Náhledy fotografií ze složky Labutí jezero

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High Blood Pressure - Hypertension

(Alopmentioliop, 8. 10. 2018 9:56)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-tadalafil-jelly/

Rare Olden Indian Fixtures Resets Blood Pressure

(AUnohychox, 31. 7. 2018 5:04)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pour-jeune/